Káposzta
Szerencsére szinte egész évben fogyasztható. A leggyakrabban savanyítva esszük, savanyű káposztaként. A káposztafélék cssaládjának legismertebb tagja. Annak ellenére, hogy a Földközi-tenger vidékéről származnak a legkorábbi feljegyzések, ismeretes, hogy a káposzta igazán jól a kicsit hűvösebb éghajlaton nő, Nemcsak vitamin tartalma miatt, de változatos használa miatt is szeretik. Kíváló salátába, pogácsa alapanyaként, levesbe is kíváló.
Mindenfajta káposztában megtalálható A vitamin, B vitamin komplex, C-vitamin, U vitamin, K vitamin, kálium, kén, jód, kalcium, foszfor, vas.
- Tejsavbaktériumokat, rostokat tartalmaz. Méregteleníti a szervezetet, szabályozza a bélműködést, és egészségessé teszi a bélflórát. Ezért nagyon jó antibiotikumus kezelés után
- A C-vitamin-, mangán-, réz- és cinktartalma erősíti az ellenálló képességet a vírusok és a baktériumok ellen.
- Vas-, fluor- és folsavtartalma hozzájárul a vérképzéshez. Különféle vitaminjai erősítik a csontokat, fogakat és az immunrendszert.
A fogyókúrzni vágyóknak alapvető beépíteni az étrendjébe. Akár három kilót is veszíthet öt nap alatt a súlyából az, aki étrendjébe iktatja a savanyú káposztát. Fogyaszt, salaktalanít, erősíti az ellenálló képességet, értékes tápanyagokat tartalmaz és nagyon olcsó.