Gyerekkori félelmek
Alvás
Az alvási szokások felborulása, illetve kevés, vagy felületes alvás esetén szintén a stressz alakulhat ki. Ezt a leggyakrabban a fáradtságon, levertségen lehet észrevenni. Egy kisgyereknek napi 9-10 óra alvásra van szüksége ahhoz, hogy megfelelően feltöltődjön. Nincs feltétlenül szükség a délutáni alvásra, ha a gyerek nem igényli, de akkor korábban kell lefektetni aludni, hogy mindenképpen meglegyen az ajánlott napi alvási mennyiség.
Mozgás
A rendszeres mozgás a kisgyerekeknél egy természetes folyamat. Napjainkban azonban a technológia fejlődése, rohanó hétköznapok miatt kevesebb mozgásban részesülnek a gyerekek. A mozgás viszont természetes stresszcsökkentő módszer, ami segít ledolgozni a feszültséget, szorongást. Ha a gyerek nem mozog eleget, akkor mi magunk találjunk ki számára olyan játékokat, amiben szükség van futásra, vagy egyéb fizikai aktivitásra.
Félelem a kudarctól
Kisgyermekkorban kezd el kialakulni a gyerekekben a félelem a kudarctól. Ebben a korban már egyre több tapasztalattal rendelkeznek, így a szülői nevelés, reakciók tekintetében sokaknál kialakul a kudarc élmény. Ha nem sikerül valami, akkor jó esetben maguktól addig próbálkoznak, amíg meg nem tudják csinálni. A kudarc érzésétől senki nem tudja megóvni a gyerekét, előbb vagy utóbb mindenki megtapasztalja. Túlzott elvárások, vagy nem testhezálló feladatok esetén azonban ez hamarabb következik be.
Lapozz még egyet és megmutatjuk hogyan ismerheted fel a kisgyerekeknél a stressz jeleit!
KAPCSOLÓDÓ
Tudtad, hogy káros hatással van az...
Ezek a jódhiány figyelmeztető jelei
5+1 jó tanács pályakezdő orvosoknak
További cikkeink – kattintson a részletekért!