Ezek az állapotok gyakran okoznak heves szívverést
Fájdalom
Az akut fájdalom stresszreakciót vált ki a szervezetből, ami fokozott szívverést és vérnyomást, illetve kitágult pupillákat, és megnöveli a vér kortizolszintjét is, ami egy stresszhormon. Amint a fájdalom (akár sérülés, betegség, stb. a kiváltója) megszűnik, a szív is visszatér normális ritmusához.
Várandósság
Terhesség alatt a nők szívének extra munkát kell végeznie a magzat miatt. A várandósság végére a magzat az anya vérellátásának egyötödét igényli, ami 30-50%-kal több vért követel meg a szívtől. Ez 80-90-es pulzust eredményez, ami ilyen állapotban teljesen normális. Amennyiben ennek ellenére bármilyen rendellenességet észlelsz, rögtön fordulj szülész-nőgyógyászodhoz.
Pajzsmirigy
A pajzsmirigyed többféle hormonért is felelős, amelyek szerveid működését befolyásolják. A pajzsmirigy-alulműködés (hypothyroidism) csökkentett szívveréshez vezet, míg a pajzsmirigy-túlműködés (hyperthyreosis) fokozott szívverést idéz elő. Heves szívverés esetén nem árt ellenőrizni, hogy nincsenek-e más, pajzsmirigy problémákra utaló tüneteid.
Láz vagy megfázás
Ha megfázással vagy lázzal van dolgod (amelyeknek jelei lehetnek a hőemelkedés, tüsszögés, köhögés), a szívverésed is fokozódhat. Ez azért van, mert a szervezetnek ilyenkor keményebben kell dolgoznia, hogy leküzdje a fertőzést. Amint ez sikerül, a szívverésed is újra visszatér majd a normális tempóhoz.
KAPCSOLÓDÓ
Tudtad, hogy káros hatással van az...
Ezek a jódhiány figyelmeztető jelei
5+1 jó tanács pályakezdő orvosoknak
További cikkeink – kattintson a részletekért!