9 állapot, amik heves szívverést okozhatnak
Stressz
A stressz hatására katekolaminok, vagy különböző hormonok (például adrenalin vagy kortizol) szabadulnak fel, amelyek fokozzák a szívverést és a vérnyomást is, ez pedig magasabb pulzust eredményez. Ez a test természetes reakciója a stresszre és amint sikerült megszabadulni a stresszt okozó tényezőktől, az állapot megszűnik. Relaxációs gyakorlatokkal, mély lélegzéssel, jógával és tai chivel enyhíthető a stressz és annak tünetei.
Valljuk be, a stresszt nehéz leküzdeni. Gyakran, ráadásul teljesen váratlanul történhetnek olyan dolgok, amik miatt aggódni kezdünk. Lélekben nehéz előre felkészülni, de a szervezetünket folyamatosan támogathatjuk annak érdekében, hogy egy-egy rosszabb időszak a lehető legkevésbé viseljen meg minket.
Túl sok stimuláns anyag
Az olyan stimulánsok, mint a kávé, az alkohol, a nikotin, és különböző betegségekre felírt gyógyszerek mind megnövelhetik a vérnyomást és a szívverést. Ha ezen anyagok ilyen hatással vannak rád, akkor próbáld szigorúan elkerülni őket (vagy drasztikusan csökkenteni bevitelüket), és válts egészségesebb étrendre.
Egy felnőtt számára 400 milligramm koffeint a maximális ajánlott mennyiség, ami négy csésze kávénak, tíz doboz üdítőnek, vagy két energiaitalnak felel meg.
Kiszáradás
A kiszáradt szervezetben csökken a vér mennyisége, ami alacsony vérnyomást eredményez. Ez plusz erőkifejtésre ösztönzi a szívet, hogy behozza a lemaradást. Ha kiszáradás jeleit észleled magadon, akkor hagyj fel azzal, amit éppen csinálsz, és keress valamilyen hűvös helyet. Dőlj hátra, szabadulj meg minden felesleges ruhadarabtól, és igyál némi vizet vagy gyümölcslevet, hogy pótold szervezeted folyadék- és ásványi anyag tartalékait.
A következő 2-4 órában fogyassz el legalább két liter vizet, majd folytasd a rendszeres folyadékbevitelt további 24 órán keresztül. Egy liter vízben fél teáskanálnyi sót, és hat teáskanálnyi cukrot feloldva olcsó házi hidratáló italt keverhetsz magadnak.
Szorongás
A szorongás az egyik leggyakoribb betegségek egyike. A szorongás megnöveli stresszhormonok mennyiségét, amelyek – mint azt már fentebb említettük – fokozott szívveréshez és vérnyomáshoz vezetnek.
Kialvatlanság
A heves szívverés egyik leggyakoribb oka a kialvatlanság. Az alváshiány szintén növeli stresszhormonok számát. Egy egészséges felnőttnek napi szinten 7-9 óra folyamatos alvásra van szüksége.
KAPCSOLÓDÓ
Tudtad, hogy káros hatással van az...
Ezek a jódhiány figyelmeztető jelei
5+1 jó tanács pályakezdő orvosoknak
További cikkeink – kattintson a részletekért!