3. Játsszunk számítógépes játékot!
Az Appetite szakfolyóirat egyik közelmúltbeli tanulmánya egy olyan kísérletről számolt be, amely során ételek után sóvárgó emberek figyelmét próbálták meg elterelni. Két csoportra osztották őket: az egyik csoport tagjait leültették egy gép elé, hogy tetriszezzenek, a másik csoport tagjai pedig hasonlóan cselekedtek - csak ők azt várták, hogy a játék betöltődjön. (És a játék sosem töltődött be.) Azok, akik játszottak, sokkal kevésbé voltak kívánósak és nem gondoltak annyit az evésre, mint a másik csoport tagjai. Annyi játék van a mobilunkon! Vegyük csak elő nyugodtan valamelyiket, ha nem tudunk nem gondolni kedvenc ételeink valamelyikére.
4. Kopogtassuk a homlokunkat!
Az ötlet meghökkentőnek tűnhet, pedig a New York-i Obesity Nutrition Research Center kutatói azt mondják: ha 30 másodpercig kopogtatjuk ujjbegyünkkel homlokunkat, akkor a sóvárgásért felelős agyterületet stimuláljuk. A kopogtatás hatására megszakad az érzet, és nem fogjuk kívánni az ételt: vágyunk tárgya gyakorlatilag kiesik a fejünkből.
5. Gondoljunk csak bele a következményekbe!
A Brown University kutatói önkénteseknek mutattak ínycsiklandó ételekről készült fényképeket, és a hatást MRI-szkenek segítségével figyelték. Az önkéntesek ételfixációját úgy lehetett a legjobban megtörni, ha megkérték őket: ne csak az ételre gondoljanak, hanem arra is, hogy milyen hosszú távú negatív hatásokkal járna, ha nem figyelnének étrendjükre. Ennek eredményeképpen aktivizálódtak a kísérletben részt vevők fókusszal és akaraterővel kapcsolatos agyi régiói.
Forrás: házipatika.com