Akár hiszed, akár nem, a mesterséges termékeket használók több, mint 30%-a küzdd a korai öregedés jeleivel.
A legszomorúbb hír mégis az, hogy a legnagyobb vállalatok, becsapva emberek millióit azt állítják, hogy megfelelnek az FDA szigorú előírásainak, pedig termékeik összetevőik akár rákkeltőek is lehetnek. (FDA – Food and Drug Administration A világ legszigorúbb egészségügyi szervezete. Feladata, hogy a kereskedelmi forgalomba kerülő élelmiszerek, alapanyagok, gyógyszerek, és táplálék-kiegészítők emberi szervezetre gyakorolt hatását bevizsgálja)
A piacon nagy a verseny, ezért sokszor csak a márkanevet fizetjük meg, amikor azt hisszük, hogy több ezer, olykor több tízezer forintért igazi megoldást találunk problémáinkra. Mások vagyunk, ezért problémás bőrünknek is más és másra van szüksége.Szerencsésnek mondhatja magát az, aki elsőre megtalálja a problémáira megfelelő kozmetikai szert, álljon az mesterséges vagy természetes összetevőkből. Azonban a mesterséges összetevők számos veszélyt rejtenek, melyekről beszélnünk kell. Az alábbiakban néhány veszélyes összetevőt olvashatsz. :
Néhány vegyi anyag, melyet tanácsos lenne elkerülni
Metil,- propil,- butil,- etil-parabének
Tartalmazzák a kozmetikai szerek, fogkrémek, samponok és hajfestékek. Allergiás bőrreakciókat válthatnak ki és rákkeltő hatásuk is ismert.
Formaldehid
Olyan piperecikkekben használatosak, mint például dezodorok vagy körömlakk. Asztmát válthat ki és potenciális rákkeltő.
Kőszénkátrány
Szinezékként használatos a kozmetikumokban, mint például a szemhéjfesték és a szemceruza. Korpásodás elleni samponok gyakori összetevője. Hányindert, fejfájást okozhat.
Izopropil-alkohol
Színezőként használatos, neurológiai károsodást és rákot okozhat.
Magnézium-szilikát
Főleg sminkekben használják. Irritálja a tüdőt, a petefészekrák kialakulásáért is felelőssé teszik.
Szintetikus illatanyagok
Parfümök és hidratálók összetevője. Okozhat fejfájást, hányingert, bőr allergiát, kiütést , köhögést, asztmát.
A természet ereje
A reklámokban hibátlan arcú nők mosolyognak vissza ránk, akik a mesterséges kozmetikumok ráncok , száraz bőr, pattanások és egyéb problémák feletti diadalát hirdetik. Nem megkérdőjelezni akarjuk a termékek hatásosságát, éppen csak azt firtatjuk, megéri e ekkora kockázatot vállalni a rövid ideig tartó szépségért.
Nagymamáink szépségtrükkjeit elsajátítva magunk is rájöhetünk, hogy a természetes anyagok éppúgy a szépséget rejtik, mint a kikísérletezett, mesterséges anyagokat rejtő kozmetikumok. Gondolj csak a méz és a citromlé pórustisztító hatására, az uborka és az aloe vera nyugtató hatására és még sorolhatnánk. Lássunk most néhány természetes összetevőt, melynek hatásai bizonyított :
Természetes csodaszerek
Teafa
Baktérium ölő és fertőtlenítő hatású. Nem csak megöli a baktériumokat, de immunerősítő hatásával természetes védelmet biztosít. Gyulladás csökkentő hatása miatt pattanások kezelésére is alkalmas.
Kamilla
Ezer éves gyógynövény melyet száraz vagy gyulladt bőr ápolására egyaránt használnak. Gyulladás csökkentő hatása az egész szervezetre jótékony hatást gyakorol.
Moringa
Ez az alig ismert gyógynövény halványítja a ráncokat, megszépíti a bőrt. Növeli a szervezet természetes védekezőrendszerét, javítja a test sejtszerkezetét.
Aloe vera
Jótékony hatását felsorolni is lehetetlen lenne, még néhányat kiemelnénk. Fertőzésgátló, fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő. Tisztít, méregtelenít, nyugtat és fájdalmat csillapít.
Levendula
Baktérium és gombaölő hatása, sebgyógyító, fertőtlenítő és nyugtató hatása, valamint különleges illata miatt az egyik legkedveletebb gyógynövény.
Összefoglalásként pedig néhány információ a különböző összetevőjű termékekről, melyek alapján a jövőben egyszerűbben hozhatod meg vásárlási döntésedet:
Természetes termékek
Olyan összetevőkből készül, melyek a természetben megtalálhatóak és nem laboratóriumban állították elő. . Feldolgozva vagy eredeti állapotukban kerülnek a termékekbe. Természetes anyagok lehetnek növényi, állati vagy ásványi anyogok
Biotermékek
Szintén természetben előforduló anyagokból készülnek, ám a termesztés során vegyi anyagokat vagy növényvédő szereket nem használnak fel. Legbőrbarátabb ápolást nyújta.
Mesterséges kozmetikum
Kémiai úton előállított termékek, melyek festékanyagot, antioxidáns hatású összetevőket, és tartósítószert tartalmaznak. Az egyébként is problémás bőrt a mesterséges anyagok irritálhatják, allergiás reakciókat válthatnak ki.