Nyugodt, kiegyensúlyozott környezet
A stressz következményei
Ha valaki a terhesség alatt végig, magas szintű stresszt ér el, anélkül, hogy csökkentené valahogy, az valószínűleg kárt fog okozni a kisbabában. Elsősorban túl kis súllyal születhet, vagy túl korán jön a világra. Ez mellett jelentkezhet légúti probléma, vagy valamilyen emésztőrendszeri betegség is.
Negatív érzelmek hatása
A kutatásból az is világosan kiderült, hogy a szomorúságnak, lehangoltságnak, csalódottságnak nincsenek káros hatásai a magzatra. A kisbabát akkor kezdjük el veszélyeztetni, amikor félelmet, szorongást, és szívverést megemelő érzelmeket élünk át. De ez is akkor jelent komolyabb veszélyt, ha napi szinten fordul elő.
A stressz következményeinek mérséklése
További jó hír, hogy a családok utóéletének követésével a kutatók külön figyelmet fordítottak a túl stresszes alanyokra. Így kiderült, hogy a születés után még lehet mérsékelni a káros következményeket. Ha a kisbaba egy nyugodt, kiegyen súlyozott, nyugodt, szerető családban nevelkedik, akkor a stresszes terhesség negatív következményei sok esetben nem jelennek meg. A szülés után lévő anyukák nagy része megnyugszik, nem ér el olyan magas stressz szintet, mint a „várakozási időszakban”. Ezzel pedig meg tud teremteni egy kiegyensúlyozott, nyugodt légkört, amire szüksége van egy kisbabának.
KAPCSOLÓDÓ
Tudtad, hogy káros hatással van az...
Ezek a jódhiány figyelmeztető jelei
5+1 jó tanács pályakezdő orvosoknak
További cikkeink – kattintson a részletekért!