A meditáció ősi művészet
A meditáció ősi keleti művészet, ami a múlt században terjedt el a főleg Európában. A stressz, amely mára népbetegséggé vált Magyarországon és a fejlett országokban, egyre károsabb hatásait fejti ki a szervezetre. Most már eljutottunk arra a szintre, hogy a modern orvostudomány az olyan keleti gyógymódban, mint a meditáció, főleg a lelki betegségek esetén, megoldást lát, nem pedig hókuszpokúszt, ami sehová nem vezet. A depresszió, a stressz, az alvászavarok, de még a magas vérnyomás ellen is hatékony módszer.
A stresszoldás meditációval
Most elsősorban a meditáció stresszoldó hatását mutatjuk meg, de hasonló módon segít a többi lelki, vagy testi betegség esetén is. A meditáció egyik alapvető tétele a légzésre való figyelés, koncentrálás. Biztos mindenki halotta már azt a tanácsot, amikor egy kicsit idegesebb lett a kelleténél, hogy nyugodjon meg, számoljon el lassan, tízig, és közben mélyen lélegezze be a levegőt. Ugyancsak a légzés, ami segít a rosszullét, a fájdalom enyhítésében is. Nem hiába, hogy a terhes nőknek meg kell tanulni ezt a légzés technikát, ami segít a szülésnél. A másik fontos dolog a test ellazítása. Ha képes vagy a tested fokozatosan ellazítani, azzal már elengeded a feszültséget. Ez mellett feltölt energiával, segít elvonatkoztatni a mindennapi gondoktól és problémáktól. Pár percre mindenkinek szüksége van, amikor nem foglalkozik semmivel és senkivel, csak saját magával, a testével.
Meditáció mindennap
A meditálás nem vesz sok időt igénybe. Általában napi 10-15 perc is elég, de ha bárki úgy érzi, hogy nehezen lazul el, vagy még nem elég a meditációból, akkor nyugodtan hosszabb ideig is lehet végezni a gyakorlatokat. Jó, ha naponta végezzük a gyakorlatokat. Nagyon sok pozitív élmény, és nem utolsó sorban gyógyulást eredményez, akár pár hét után. Ezek a sikerélmények mellett, persze akad, akinek ez nem segít, nem tudja rendesen elvégezni a gyakorlatokat. Próbáld ki te is, még akkor is ha éppen nincs sok stressz az életedben, mert ezzel megelőzheted a magas stressz szint kialakulását is. Ártani még senkinek nem ártott.
KAPCSOLÓDÓ
Tudtad, hogy káros hatással van az...
Ezek a jódhiány figyelmeztető jelei
5+1 jó tanács pályakezdő orvosoknak
További cikkeink – kattintson a részletekért!