A stressz és a pihenés
A pihenés, relaxálás, fontos része a stressz szint csökkentésének. Pihenés alatt olyan ellazító tevékenységet értek, amely alatt nem gondolunk a problémáinkra, gondjainkra, hanem feltöltekezünk pozitív energiával, sőt jókedvűnek érezzük magunkat. A pihenésnek így nem muszáj olyan tevékenységnek lenni, amit mások „láblógatásnak”, vagy „időpocsékolásnak” hívnának. Mindenkinek másképpen pihen, töltődik fel, így ami egyesek számára feleslegesnek tűnik, az másokat megnyugtat és segít a stressz ellen. Az első és legfontosabb szabály pedig, hogy semmi olyan idő nem kárba veszett dolog, amelyet önmagunkra fordítunk, és egyszerűen csak kipihenjük a munka és a hétköznapi élet fáradalmait.
A hétvégi pihenés, valahogy sohasem úgy sikerül, ahogy eltervezzük
Több okból sem szerencsés a hétvégére hagyni a regenerálódást, és felfrissülést. Mivel az egész hét folyamán gyűlik bennünk a feszültség, a stressz, amit ha időben nem tudunk levezetni, akkor hétvégére már kész idegroncsok leszünk. Az egyik leggyakoribb hiba, amikor a hétköznapok során nem szánunk egy kis időt mindennap arra, hogy lazítsunk egy kicsit. A hétvége általában sohasem úgy jön össze, ahogy szeretnénk. Hányszor hiúsulnak meg a pihenési tervek, jönnek váratlan elintéznivalók, állítanak be gondok, bajok. A pihenést nem kellene hanyagolni, mert akármilyen váratlan dolog miatt meghiúsulhat és akkor ott vagyunk még inkább kitéve a stressznek és újra kezdődik a hét, úgy, hogy még több bennünk a feszültség.
Minden nap egy kis pihenés
Nem feltétlenül kell órákra leülni és kikapcsolódni. Ha nem volt stresszes napunk, akár egy fél óra is elég, amit csak azzal töltünk el, hogy egy kicsit ellazítsuk magunkat. A hangsúly a rendszerességen van, és azon, hogy a feszültség ne gyűljön fel a szervezetben. A negatív érzések felgyülemlése, akár fizikai tünetek formájában is a felszínre törhet. A leggyakoribb ilyen tünetek: a fejfájás, szédülés, hányinger. Jobb minden egyes nap egy kis időt magunkra szánni, mint egy egész hétvégét, ami vagy sikerül, vagy nem.
KAPCSOLÓDÓ
Tudtad, hogy káros hatással van az...
Ezek a jódhiány figyelmeztető jelei
5+1 jó tanács pályakezdő orvosoknak
További cikkeink – kattintson a részletekért!