Nincs több fekete kávé
Legalábbis semmiképpen ne azzal induljon a reggel. Az éhgyomorra elfogyasztott fekete kávétól ugyanis biztosan szenvedni fog az, akinek refluxa van. Ha mégis rajongunk a hígítatlan löttyért, akkor előbb mindenképp fogyasszunk el egy reggelit, ami tartalmaz pékárut, az ugyanis felszívja a savat, így utána a kávé nem fogja marni a gyomrot.
Mindig legyen nálunk rágcsa
Gondolok itt ropira, háztartási kekszre, vagy ehhez hasonló dolgokra. Gyakran megesik ugyanis, hogy az embernek napközben nemigen van ideje rendesen enni, másra figyel, esetleg idegeskedik, vagy stresszel – ilyenkor a sav csak termelődik, de nincs, ami felszívja, így aztán elkezdi marni előbb a gyomrot, rosszul záródó gyomorszáj esetén pedig a nyelőcsövet is. Ez roppantul fájdalmas, hetekig tart, amíg helyre jön, ami alatt szinte csak kenyeret és vizet tud fogyasztani az alany, de azt is nagy nehézség minden falatnál leküzdeni a sérült a nyelőcső miatt. Előzzük meg a bajt, és tartsunk magunknál rágcsát, amit akár két feladat között is be lehet kapni, és bár jól nyilván nem lakunk tőle, a hasunk meghálálja.
Kerüljük a csokit elalvás előtt
A csokoládé sokak nagy kedvence, hiszen nagyon finom, de lefekvés előtt érdemes hanyagolni. Nem csak azért, mert az éjjel takarékon működő szervezet nem tudja olyan mértékben lebontani, mint nappal, ezáltal elhízáshoz vezet a mértéktelen fogyasztás, hanem azért is, mert fokozza a gyomorsav termelést, ami alvás közben, vízszintesen fekve bizony fel tud jönni. Jobb esetben csak kellemetlenséget okoz, nehezíti az elalvást, rosszabb esetben végig marja a nyelőcsövet és a gyomorszájat.
Az aloe vera segít
Az aloe vera egy roppantul hasznos növény, rengeteg felhasználási módja van, sokféleképpen hasznosítható kívül és belül. Aki refluxxal küzd, annak érdemes beszereznie egy olyan aloe verás készítményt, amiből minden nap egy kupica megnyugtatja a gyomrot, és elősegíti a megfelelő mennyiségű sav termelését (gyógyszertárakban kapható). A rendszeres használatával hosszútávon szinte teljesen vissza lehet szorítani a reflux tüneteit, ráadásul a gyomorsav túltermelődésből fakadó rossz leheletet is megszűnteti.
KAPCSOLÓDÓ
Tudtad, hogy káros hatással van az...
Ezek a jódhiány figyelmeztető jelei
5+1 jó tanács pályakezdő orvosoknak
További cikkeink – kattintson a részletekért!