A lassú növekedés meghosszabbíthatja életünket
Egy nemrégiben halakon elvégzett tudományos kísérlet, arra az eredményre jutott, hogy a lassabban fejlődő halak sokkal tovább élnek azoknál a társaiknál, akiknél a fejlődés rövidebb, gyorsabb tempóban történik meg. A kutatók ezt az emberi szervezetre is igaznak vélik. Az egyenletes, lassan történő fejlődési folyamatok mindig egészségesebbek, mint például a kamaszkorban bekövetkezett hirtelen növekedési folyamatok. A szakemberek megállapították, hogy az ember testileg és lelkileg sokkal alkalmasabb a lassan, de biztosan történő változásokra.
Hirtelen változások
Ami a fizikai, testi, folyamatokban nem tesz jót nekünk, az a léleknek sem előnyös. A hirtelen változások, pálfordulások, kevésbé tartósak, átgondoltak, kidolgozottak, mintha tudatosan és lassan mennénk végig a folyamaton. Sokszor nehéz megállni, hogy hirtelen ne változtassunk mindenen. Egyik nap elhatározzuk, hogy egészségesen fogunk élni, és hirtelen fejest ugrunk egy olyan világba, ami eddig nagyon távol állt tőlünk. Megfosztjuk magunkat minden olyan dologtól, amit egészségtelennek gondolunk, például az édességektől. De mivel nem hagytunk időt magunknak, ezért napról napra, nehezebb lesz ezt az életmódot fenntartani. Adott idő után pedig, szinte biztos, hogy visszatérünk régi szokásainkhoz. A tudatos és átgondolt, lassú változás elve szerint, inkább kisebb időközönként változtassunk valamit. Így a gondolkodásmódunk szokásaink szinte észrevétlenül változnak meg.
Az élet minden területén alkalmazd a lassú változást
A mai társadalom egyik jellemzője az állandó időhiány. Nincs időnk se egymásra, se magunkra. A fontos dolgokra, mint a változásokra, azért érdemes egy kis időt keríteni, és nem 5 perc alatt elhatározni és fejjel futni a falnak. A lassan történő változásokról számos kutatás bebizonyította, hogy mindig tartósabbak. Legyen akár szó, életmódváltásról, mozgásról, munkáról, elfogadásról, vagy bármilyen más változásról. A folyamatoknak időt kell hagyni. A lelki fájdalmakból sem lehet egyszerűen csak kikerülni. Az idő múltával és tudatos feldolgozással lehet csak megszabadulni tőlük. Ne gondolkodj egyik pillanatról a másikra, hanem, ha belefognál, gondold végig, és bontsd lépésekre a folyamatot.
KAPCSOLÓDÓ
Tudtad, hogy káros hatással van az...
Ezek a jódhiány figyelmeztető jelei
5+1 jó tanács pályakezdő orvosoknak
További cikkeink – kattintson a részletekért!