A gombás megbetegedést nem elég házilag kezelni! Fordulj bőrgyógyászhoz, szakképzett pedikűröshöz, manikűröshöz!
Ugyebár Te sem szeretnél oda jutni, ahová a képen szereplő kezek és lábak tulajdonosai? Hát legyen első lépésed jól átvizsgáltatni a praclid és tappancsaidat! Jobb az, ha szakavatott szemek látják legalább egyszer, mert mi van akkor, ha Te észre sem veszed az árulkódó ki „izét”.
Egy kivizsgálással kiderülhet bármi, és örülj, ha nincs gond!
Viszont ha a kis bigyók szaporodnak, a körmöd vastagszik, sárgul, hámlik, hullik, pereg, hepehupás, barázdált, törik, vagy már hiányzik a fele, fehér, zöld, netán már fekete, eseteleg elvált a lábujjadtól, akkor baj van!
Bár számos gombaölő recept és jótanács kering a neten, én óvaintenélek öncélú használatuktól.
Elsősorban azért, mert a körömgomba rengeteg háttérben meghúzódó betegség jele lehet. Ilyen például a legyengült immunrendszer és a lappangó cukorbetegség is, ezek mind hatalmas kockázattal járnak.
Az orovos és nem a patikus (Hiszen a patikus előtt nem veszed le a zoknid, honnan is láthatná, mekkora a baj?!) által javasolt terápia megbízható. Majd ő megmondja, hogy a kezelési módok közül neked melyikre van szükséged. Ezek egyébként többnyire a krémes, ecsetelős, gyógyszeres kezelési módok, vagy ezek kombinációja, végső soron sebészi pl. lézeres kezelések, bár ez utóbbi itthon még nem túl sok helyen elérhető. Amennyiben nem túl durva a helyzet, orvosi konzultáció után egy szakképzett gyógypedikűrös is segíthet a problémán gyógypedikűrrel, különféle eszközökkel, pl. úgynevezett spange felhelyezésével, ami a deformációt, benövést szüntetheti meg.
KAPCSOLÓDÓ
Tudtad, hogy káros hatással van az...
Ezek a jódhiány figyelmeztető jelei
5+1 jó tanács pályakezdő orvosoknak
További cikkeink – kattintson a részletekért!