A káposzta
Beszéljünk akár a fejes káposztáról, lilakáposztáról, feketekáposztáról, kelkáposztáról, fodros kelről, brokkoliról, vagy a többi keresztesvirágú zöldségfajról mind hatékony eszközei lehetnek a daganatos betegségek kialakulásának megelőzésében és gyógyításában. A káposztafélék hatóanyagai képesek arra, hogy megvédjék a szervezet sejtjeit a rákkeltő anyagoktól. Ez mellett a szervezetben keletkező rákos sejteket is segít elpusztítani.
Káposzta és rák kutatások
A heidelbergi Német Rákkutató Központ kutatást végzett a keresztesvirágúak, főleg a káposzta és a brokkoli segítségével. Rákos betegek kaptak nagyobb mennyiségben heti többszöri alkalommal káposztát és brokkolit tartalmazó ételeket. A kísérlet során kiderült hogy hatékonyan alkalmazhatóak a rákos őssejtek ellen. Még a hasnyálmirigy rák ellen is hatékonyan működött a terápia, pedig ennél a rákfajtánál a legrövidebb a lefolyási idő, és a legnagyobb a rákos őssejtek száma.
A káposzta elkészítéséről
Természetesen a káposztafélék fogyasztása mindig nyersen a legegészségesebb. A hatóanyagok így tudnak igazán érvényesülni. Ha erős hőnek tesszük ki a zöldségeket, akkor a hatóanyag intenzitása csökken. Ezért maximum párolás, vagy csak rövid ideig való sütés mellett fogyasszuk őket.
KAPCSOLÓDÓ
Tudtad, hogy káros hatással van az...
Ezek a jódhiány figyelmeztető jelei
5+1 jó tanács pályakezdő orvosoknak
További cikkeink – kattintson a részletekért!