Hogyan előzzük meg gyermekünk allergiáját?

Bejelentkezés  |  Regisztráció  | 2025. Április 4. Péntek - Izidor
hirdetes

Hogyan előzzük meg gyermekünk allergiáját?

Egy új svéd kutatásból levont következtetések alapján, ha valaki szeretné megakadályozni, hogy gyermeke allergiás legyen, csak egy egyszerű dolgot kell megtennie: csak vegye szájába gyerek cumiját, ezzel megismertetve őt a mikrobák világával.

Hirdetés
Hogyan előzzük meg gyermekünk allergiáját?

 

Az immunrendszer

 

Lehet, hogy gusztustalanul vagy kockázatosan hangzik, de kutatók arra jöttek rá, hogy a csecsemők kialakuló allergiáit ezzel az egyszerű lépéssel meg lehet előzni, mivel így a felnőttek szájában található baktériumokkal a csecsemők szervezete meg tud küzdeni, így megedzve immunrendszerüket.

 

Az immunrendszer feladata az, hogy megkülönböztesse a veszélyes és veszélytelen dolgokat. Ha az immunrendszer nem találkozik elég mikrobával, lehetséges, hogy olyan dolgok ellen is támadást indít, amik nem ártalmasak, mint bizonyos ételek, macskaszőr vagy akár a poratka.

 

Egy tavalyi felmérés alapján a magyarok egynegyede rendelkezik valamilyen allergiás tünettel, és ha az eddigi ütemben növekedik ez a szám, akkor 2050-re minden második magyar allergiás lehet.

 

Immun rendszer és allergia

 

A svéd kutatók azokat a mikrobákat kutatták, amelyek az élet korai szakaszában felelősek az allergiás megbetegedések kialakulásáért. Arra jöttek rá, hogy azok a gyerekek, akiknek szülei szájukba veszik cumijukat, hogy megtisztítsák, kevésbé lesznek hajlamosak az asztmára, ekcémára, vagy egyéb allergiás tünetekre, mint azok a gyerekek, akiknek nem így tettek szüleik.

 

A május 6-án megjelent tanulmány arról számol be, hogy a svéd kutatásban 206 terhes nő vett részt, akiknek 187 babája volt a kutatás alanya. A kutatók olyan családokat kerestek, ahol legalább egy szülő allergiás, hogy megfigyeljék, hogy eltérő immunrendszeri választ tudnak-e megfigyelni náluk.

 

Egy új kutatás

 

A kutatók 33 csecsemő nyálát elemezve vizsgálódtak, amelyek közül 21 gyerek szülei vették szájukba a cumikat.

187 babát vizsgáltak 18 hónapos, és 174-et 36 hónapos korukig. Egyes csecsemők megfigyelését azért hagyták abba, mert egyes betegségek, mint az ekcéma, igen korán alakulnak ki, és 18 hónap után már nem alakulhat ki.

 

A kutatásokat kisebb fenntartásokkal is lehet kezelni, ugyanis a tanulmányozott csecsemők száma nem túl nagy. Emellett mivel csak svéd személyeket vizsgáltak, nem vetíthető ki az eredmény az egész világra teljes biztossággal, hiszen genetikailag igen hasonló populációt mértek fel.

 

Egy másik kutatás szerint, amit az Amerikai Klinikai Patológusok Szövetsége végzett, egyes cumik betegségeket hordoznak, gombás megbetegedések kórokozóit. Olyan cumikat is találtak, amelyeken egy vékony biofilmréteg alakul ki, amelyek felelősek lehetnek bizonyos ételallergiákért, de még számos fülúti megbetegedésért is.

 

A felnőttek nyálának fertőtlenítő hatása már egy ideje ismert. Például ha gyermekünk leejti cumiját a földre, vegyük szánkba, mivel a mi immunrendszerünk erősebb, így jobban megküzd a cumira ragadó baktériumokkal.

 

Mit is tehet egy szülő, hogy megelőzze gyermeke allergiájának kialakulását? A babákat meg kell ismertetni a világgal, és kitenni a mikrobáknak, hogy ki tudjon alakulni védekező rendszerük. A legjobb, ha anyatejet kapnak 4-6 hétig. Semmiképp se tegyük ki őket cigarettafüstnek, és ne dohányozzunk!

 

 

Hirdetés
Hirdetés
  • jódhiány jelei

    Ezek a jódhiány figyelmeztető jelei

    Ismerd meg a jódhiány figyelmeztető jeleit, mint a fáradtság, súlygyarapodás, hajhullás és hidegérzet. Tudd meg, hogyan előzheted meg a jódhiányt étrenddel!

  • Gyermekek immunrendszerének erősítése

    A legjobb tippek gyermeked immunrendszerének erősítésére

    Borzalmas, mikor minket dönt le lábunkról a betegség, de amikor gyermekeinkkel történik ugyanez, az a lehető legrosszabb. A kipirosodott orr, az állandó tüsszögés és köhögés, végső soron pedig imádott gyermekünk fájdalomtól csillogó szemeinek látványa minden szülő...

  • Gyógyszerek cukorbetegek számára

    Milyen gyógyszereket kötelező szedni cukorbetegként?

    A megfelelő gyógyszeres kezelés és életmód kombinációja segít a vércukorszint stabilizálásában és a hosszú távú egészség megőrzésében. Ezek a gyógyszerek segítenek:

Ne vakarózz, ha melegkiütésed van!

Melegkiütés? Ezt tedd vakarás helyett, hogy elmúljon!

A melegkiütés, más néven hőkiütés vagy miliaria, gyakori bőrprobléma, különösen a forró nyári hónapokban. Ez a kellemetlen állapot viszkető, piros kiütésekkel jár, amelyek irritálják a bőrt. A vakarás azonban csak ront a helyzeten, és fertőzést is okozhat. Ebben a cikkben...

Te melyik gyógymódot részesíted előnyben betegség esetén az alábbiak közül?

Milyen visszér krémet érdemes használnod?

Mikor, milyen visszér elleni krémet érdemes használni?

A visszér probléma sokak számára kellemetlen és fájdalmas lehet, és sokan keresnek hatékony megoldást ennek kezelésére. De mikor és milyen típusú krémet érdemes választani?

Veszélyes lehet a legionella baktérium a vizekben?

Veszélyes baktérium lehet a vizekben – milyen problémákat okozhat a legionella?

A legionella baktérium nagy eséllyel megtalálható a vízrendszerekben, ez köztudott dolog. De vajon kell tőle félnünk, gondot okozhat a szervezetünkre nézve? Mutatunk minden fontos tudnivalót a legionelláról.

Magánklinika előnyei

Miért válasszuk a magánklinikákat? - 5 kiemelkedő előnye a magánklinikáknak

Az egészségügyi ellátás színvonala és hozzáférhetősége napjainkban egyre nagyobb figyelmet kap. Az emberek számára fontos, hogy minőségi, gyors és hatékony ellátásban részesüljenek, és emiatt egyre többen fordulnak a magánklinikák felé. De miért érdemes választani a...

Vashiány tünetei

Vashiány: mi okozza és hogyan lehet tudni, hogy vashiányod van?

Az alacsony vasszint azt eredményezheti, hogy szöveteid és szerveid nem jutnak elegendő oxigénben gazdag vérhez, amit vashiányos vérszegénységnek neveznek. A vashiány gyakran csak enyhe tüneteket okoz, de - ha nem diagnosztizálják és kezelik - befolyásolhatja az ember...

Ascites

Ha nem fáj semmi, nem érzem magam betegnek! (Ascites)

Kata (49) egyedül neveli kamasz fiát. 2020-ban mellrákot diagnosztizáltak, később hashártya áttét miatt ascites alakult ki nála. A tartós katéter beültetés után nem sokkal beszélgetünk Katával, aki így kezdi a beszélgetést: 5 hónap kihagyás után most tértem vissza a...

Gyakorlati tudnivalók a COVID-19 tesztekről utazóknak és munkavállalóknak

Gyakorlati tudnivalók a COVID-19 tesztekről utazóknak és munkavállalóknak

A szerológiai COVID-19 teszt mellett már a PCR tesztes COVID-19 szűrés is elérhető az Affidea Váci Greens Egészségközpontban, ezek az üzleti- és magánutazók, valamint munkavállalók számára is szükségesek lehetnek.

Szentjánosbogarak fényt derítettek néhány kérdésre

A szentjánosbogarak rávilágítanak a mitokondriumok működésére

Egy apró gyár lebeg a sejtjeinkben és szinte minden szükséges energiát biztosít számunkra: ezek a mitokondriumok. Hatékonyságuk csökken az öregedéssel, de akkor is, ha olyan betegségekkel néz szembe a szervezet, mint a cukorbetegség, a rák, vagy a Parkinson-kór. Ez az oka annak,...

Pingpongozni jó!

A játék, ami minden korosztály örök kedvence

Minden generációnak megvolt a maga heppje, ami miatt az idősebb korosztály megszólhatta. A mostani Y-Z generáció népbetegségének az elektronikus kütyük folyamatos használatát tartják. És bár valóban el kell ismerni, hogy a legtöbbek esetében ebben a korosztályban igaz, hogy...

Új Mező tej

Új Mező tej

Cím: 3043 Egyházasdengeleg, Sport utca
Telefon: 06-20-222-12-42
Weblap: hazitej.net/hazitej

Eseménynaptár

2025 Április

H K Sz Cs P Sz V
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
             
Hagyományos kínai gyógymódok

Gua sha terápia, akupunktúra és moxaterápia

A hagyományos kínai orvoslás több ezer éves múltra tekint vissza, az alternatív, vagy holisztikus gyógyászat egyik legkedveltebb formája. Bár maga a hagyományos kínai orvoslás természetesen nem merül ki ezekben, az alábbiakban három ágazatáról lehet olvasni, amelyek sokak...

Kutatás bizonyítja, hogy a Down-szindrómával kapcsolatos gének védelmet nyújtanak a tumorok ellen

A Down-szindróma rendellenességeivel kapcsolatos gének védelmet nyújthatnak a szilárd daganatok ellen

A Chicagói Ann & Robert H. Lurie Gyermekkórház Stanley Manne Gyermekkutató Intézetének tudósai felfedezték, hogy a Down-szindrómás betegekben csökkent expressziós génekből álló csoport klinikai rendellenességeket okozhat ebben a populációban, például rossz izomfejlődést...


IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE!X
Érdekelnek a legfrisebb iparági hírek, legújabb blogbejegyzéseink?


A 'FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE' gomb megnyomásával hozzájárulást adsz a hírlevelek fogadásához és elfogadod az Adatvédelmi Szabályzatunkat.