Az érzelmi evés
Ételre naponta 3-szor, vagy ötször (ha kisebb adagokat használunk) van szükségünk. Ilyenkor sem kell teljesen jóllakásig, a rosszullétig fogyasztani. A késő esti nassolások és plusz evések beiktatása ártalmas a szervezetnek. A feszültségre és stresszre egyáltalán nem gyógyír az evés, sőt inkább még több problémához vezet.
Érzelmi evés és elhízás
Ha túl sokszor folyamodunk a plusz evésekhez a stressz leküzdésére, akkor főleg kevés mozgás mellett hamarosan megjelennek a plusz kilók. Hosszú távon ez a folyamat az esetek többségében elhízáshoz vezet. Az elhízás mellett pedig, már szinte berögzült szokásként állandóan az étel után nyúlhatunk. Hiszen ebben az esetben már akár a súlyunk, önbizalomhiányunk is kiválthatja azt a stresszt, szorongást, amire még több étellel próbálunk reagálni.
Érzelmi evés és bulimia
A nagy mennyiségben elfogyasztott étel, főleg a külsőségekre precízen ügyelőknél rettenetes bűntudattal járhat. Ilyenkor már olyan eszközöktől sem riadnak vissza, mint az önmaguk hánytatása. Ilyen esetekben nem kerül sor elhízásra, de a testnek ez sem tesz jót.
Érzelmi evés helyett mozgás
A célzott mozgásnak megvan az a pozitív hatása, hogy remek stressz csökkentő eszköz. Fél óra mozgás után már bőven termelődik a szervezetbe boldogsághormon. A feszültség feloldásának kedvező módja és még az egészséges életmódhoz is hozzájárul. Nem muszáj valami körülményes sportot választani. A séta, kocogás, futás bármikor elérhetőek és szinte a leghatékonyabb mozgásformának számítanak.
KAPCSOLÓDÓ
Tudtad, hogy káros hatással van az...
Ezek a jódhiány figyelmeztető jelei
5+1 jó tanács pályakezdő orvosoknak
További cikkeink – kattintson a részletekért!