Védekezés?
A kérdés morbid.
Bár a tudósok és a WHO szerint egyelőre ne kell attól tartanunk, hogy a vírus Európára is átterjed. Viszont jobb félni, mint megijedni ez esetben. De ha mégis, szakértők (Hvg) szerint Párizs lenne az a hely, ahol először felbukkanhatna.
Az ANTSZ honlapján megnyugtató sorokat olvashatunk, miszerint laboratóriumuk és magasan/ folyamatosan képzett szakembereik képesek egyfajta „kapuőr” szerepet betölteni. Akár órák alatt képesek kimutatni a vírus jelenlétét. Emellett az EU mind anyagilag mind szakmailag támogatja a védekezést.
Így ha nem akarattal tesszük ki magunkat a veszélynek, biztonságban érezhetjük magunkat.
Aki Afrikába utazna, az gondolja meg háromszor, és ha az utazás mellett dönt, kerülje az érintett területeket, tartózkodjon a helyi sajátos kulturális szokásoktól, mindig mosson kezet, és ne létesítsen védekezés nélkül nemi kapcsolatot.
Ha nem érintkezünk fertőzött ember testváladékával, megúszhatjuk a fertőzést.
Aki pedig onnan jön: Az ANTSZ tájékoztatója szerint, amennyiben aggasztó, vagy a kezdeti stádiumra jellemző tüneteket észlel magán, először telefonon tájékoztassa orvosát arról, hogy Afrikában volt és magán tapasztalt tüneteiről. Annak érdekében jelentkezzen először telefonon, hogy a kezelő személyzet is fel tudjon készülni a védekezésre.
KAPCSOLÓDÓ
5 figyelmeztető jel, hogy túl sok...
Egészségügyi állások: A jövő...
Tudtad, hogy káros hatással van az...
További cikkeink – kattintson a részletekért!