A férfiak számára sok esetben gyengeséget jelent az érzelmek kinyilvánítása
A férfiak igen nagy része szereti ha erősnek látszik, és ez nem csak a fizikai munkában valósul meg. Az érzelmi helyzetekben is szilárdan állnak, kontrollálják az érzelmeiket és egyáltalán nem szívesen beszélnek róla. Elzárkóznak bármiféle „hókuszpókusz” elől, hiszen nekik ilyesmire nincs szükségük, meg tudják oldani egyedül is a gondjaikat. Szerencsére ez a gondolkodásmód már változóban van és egyre több férfi veszi észre, hogy segítségre van szüksége, amit aztán jelez is. Hogy ezért a mára már elmaradottnak nevezhető gondolkodásmódért mennyiben felelősek a szülők, vagy a nők, akik nem is társat, hanem támaszt keresnek maguknak, az már ne képezze vita tárgyát. A férfiak hatalmas változásokon mentek keresztül az elmúlt századhoz képest is, főleg a társadalomban beállt változások miatt.
Depresszió a férfiaknál
A férfiak is sokszor érzik magukat kimerültnek, reménytelennek, kiszolgáltatottnak, kétségbeesettnek, de ahelyett, hogy ezt megosztanák másoknak inkább elfojtják. Jellemző viselkedés még mindig, a túl sok alkohol fogyasztása, vagy az agresszió. A depresszióból való gyógyuláshoz az első lépés ha felismerjük, hogy nincs miért szégyenkeznünk.. Attól még értékes emberek vagyunk, akit lehet szeretni. Ez nem gyengeség, vagy nem a férfiasság elvesztését jelenti. Világszerte több millió ember, köztük, nagyon sok férfi küzd ezzel a betegséggel. A túl sok gond, a túl nagy teher és felelősség mellett az érzelmi elfojtás is sokat árt. A család, barátok, párkapcsolat, sőt még a munkahely is rengeteg érzelmi szituációt kíván meg. Az életben vannak olyan események amiket meg kell beszélni, fel kell dolgozni, nem lehet mindent a szőnyeg alá söpörni. A depressziónak és az érzelmek elfojtásának többek között szív- és érrendszeri problémák megjelenése lesz az eredménye.
Mondd el valakinek
Legyen az egy barát, a párod, vagy a családod, csak mondd el a problémáidat, és kezdj el beszélni azokról a dolgokról, amik történnek veled. Nem kell feltétlenül állandóan az érzéseidről beszélni, de legalább egy kezdd el kiadni magadból a feszültséget és a nyomasztó érzéseket kommunikációval. A fizikai feszültség levezetés is hasznos, de nem helyettesíti azt, hogy egy kicsit beszélj magadról. Ha nem megy még, hogy megnyílj mások előtt, akkor legalább írd le. Már attól is megkönnyebbülsz, ha kiírod magadból azt a sok dolgot, ami foglalkoztat. Ne érezd kellemetlenül magad, amiért nem vagy „sziklaszilárd”, hiszen akinek nincsenek érzelmei, az szeretni sem tud.
KAPCSOLÓDÓ
Tudtad, hogy káros hatással van az...
Ezek a jódhiány figyelmeztető jelei
5+1 jó tanács pályakezdő orvosoknak
További cikkeink – kattintson a részletekért!