Állatallergia
Az állatok, főleg a kutyák és macskák elkerülése egyáltalán nem elegendő ahhoz, hogy az allergia megszűnjön. Az allergiát leginkább az állat szőre okozza, ami lényegében bárhol ott lehet. Főleg gyerekek esetében érezzük fontosnak, hogy az allergiás tüneteket minél hatékonyabban megszüntessük. A tények azt mutatják, hogy az intenzív együttélés az allergiát okozó állattal már pár év sikeres eredményeket hozhat. Így ha nem válunk meg kedvencünktől, hanem végigcsináljuk vele a nehéznek tűnő időszakokat is, akkor egy idő után, hosszú távon a szervezet megszokja az allergiát okozó jelenlétét.
Szakmai segítség az állatallergiával kapcsolatban
Természetesen minden allergiás másmilyen erőséggel reagál az allergén jelenlétére, így a sajnos nem minden esetben lehet reális megoldás a hosszú távú együttélés. Sok tényezőtől függ, hogy megéri-e belevágni a sokszor nehéznek tűnő együttélésbe. Azt, hogy kinek ajánlott az állat megtartása, és kinek muszáj feltétlenül elkerülni az allergiát okozó állatot, azt minden esetben bízzuk szakemberre. Konzultáljunk, és beszéljük meg, hogy hogyan gondoljuk, képzeljük el az állattartást. Az esetek többségében hatékony eredményt hoz a hosszú távú együttélés, de ha a szakemberek egyöntetű véleménye, hogy számodra ez veszélyes megoldás, akkor tényleg le kell mondanunk kedvencünkről.
Néhány biztonsági intézkedés
Ha úgy döntünk, hogy vállaljuk a sokszor nehéznek tűnő együttélést, akkor szükség van néhány szabályra. Az állatot, ha van rá lehetőség, akkor a szabadban tartsuk és játsszunk vele. Ha nincs, akkor kutyák esetében többször vigyük le sétálni, macskáknál pedig naponta cseréljük ki az almot. Az állat olyan helyiségben aludjon, tartózkodjon a legtöbbet, amit könnyű takarítani, így valamilyen csempés, padlós helyiség az ideális választás. A szőnyegek és egyéb olyan szövetek, amelyekkel az állat érintkezik, gyakran takarítsuk. Az állatot érdemes hetente fürdetni, akár macskák esetében is. Gyakran mossunk kezet is. A kalcium szedése pedig enyhíti az allergiás tüneteket, így ezzel is csökkenthetjük az állatallergia hatását. Fontos, hogy ezeket az óvintézkedéseket ne hagyjuk abba, amint elkezdjük érezni, hogy már kevésbé reagálunk hevesen az állat jelenlétére. A hosszú távú együttélés egyensúlyi helyzetét ne borítsuk fel, hiszen az állatallergia nem szűnt meg, csak a szervezet hozzászokik az allergiát okozó állat közelségéhez bizonyos mértékig, és így a tünetek is enyhülnek.