A ChemTrust tudományos értékelése kiemeli, hogy a gyermekkori daganatos megbetegedések növekvő mértékéből (néhány európai országban ez évi 1%) arra lehet következtetni, hogy egyes daganattípusok kialakulásában olyan környezeti hatások is közrejátszanak, mint például a növényvédő szerek jelenléte.
A beltéri rovarirtó szereknek kitett gyerekeknél 47 százalékkal nagyobb eséllyel alakul ki leukémia, mint azoknál, akik sose találkoztak ilyen szerrel. A limfómák (nyirokrendszer-daganatok) kockázata is 43 százalékkal magasabb kitettség esetén. A gyomirtónak kitett gyerekek esetében a leukémia kockázata kevésbé ugrik meg, de még így is 26 százalékkal nőtt.
"Ne felejtsük el, hogy a növényvédő szereket arra találták ki és állították elő, hogy organizmusokat öljön meg."
A szülők felelőssége elkerülne az ilyen szerek használatát a gyerekeik közelében, vagyok olyan helyeken, ahol a gyerekek sok időt töltenek.
A gyerekek számára ártalmasabbak az ilyen szerek, mert még nem alakult ki az immunrendszerük, ezért védtelenebbek a mérgező anyagokkal szemben, mint a felnőttek. A növényvédő szerek használata ennek ellenére növekszik, ezért sokkal nagyobb figyelmet kellene szentelni arra, hogy felhívják a szülők figyelmét e szerek káros mellékhatásaira.